روش داعش هیچ ارتباطی با آموزه‌های قرآن ندارد/ محو آرمان فلسطین؛ هدف جنگ غزه

نگــاهــی متفـــاوت بــه قرآن
A Different View on design

quraneasan.ir

 

 

سیدحسن نصرالله:

روش داعش هیچ ارتباطی با آموزه‌های قرآن ندارد/ محو آرمان فلسطین؛ هدف جنگ غزه

%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%af%d8%a7%d8%b9%d8%b4-%d9%87%db%8c%da%86-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b7%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86-%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d9%85%d8%ad%d9%88-%d8%a2%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%81%d9%84%d8%b3%d8%b7%db%8c%d9%86%d8%9b-%d9%87%d8%af%d9%81-%d8%ac%d9%86%da%af-%d8%ba%d8%b2%d9%87

گروه بین‌الملل: دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد: تشکیلات تکفیری داعش در تلاش است تا شیوه زندگی موردنظر خود را به زور سلاح بر تمام مردم تحمیل کند و این روشی است که هیچ ارتباطی با اسلام و پیامبر(ص) و قرآن کریم ندارد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از ‌پایگاه اطلاع‌رسانی «المنار»، سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، جمعه‌شب 24 مردادماه، به مناسبت هشتمین سالروز پیروزی مقاومت اسلامی در لبنان بر رژیم صهیونیستی، در جنگ 33 روزه سال 2006 سخنان مهمی ایراد کرد.

وی در این سخنرانی که به طور زنده از شبکه المنار و المیادین و العالم پخش شد، گفت: جنگ ۳۳ روزه جنگی حقیقی بود که کل منطقه را در بر گرفت؛ این نبرد جنگی کوچک نبود و هدف آن نابود کردن مقاومت بود نه خلع سلاح آن.
سیدحسن نصرالله در ابتدای سخنان خود، سالروز پیروزی در جنگ 33 روزه را سالروز عزیز و مهم و سالروز پایداری و پیروزی و حماسه‌ای تاریخی دانست و بر روح شهدای جنگ، شهدای ارتش، نیروهای امنیتی و مدنی و رسانه‌های لبنانی درود فرستاد و از همه عناصر مقاومت تقدیر کرد.
دبیرکل حزب‌الله لبنان از شهدای مقاومت به‌خصوص سیدعباس موسوی، شیخ راغب حرب و حاج عماد مغنیه و همه کسانی که آنان را نسل‌های بعد از امام موسی صدر دانست، یاد کرد و بر روح آنان درود فرستاد.
سیدحسن نصرالله تصریح کرد: تمامی برداشت‌ها پس از پایان جنگ، از جمله مطالب نوشته شده، مصاحبه‌های مطبوعاتی‌، یاداشت‌های رؤسا و سران کشورها و وزرای خارجه، به‌ویژه آنچه را که مسئولان آمریکایی گفته‌اند، بیانگر آن بود که این تجاوز، یکی از بخش‌های اصلی سریالی بود که مراحل و اهدافی را دنبال می‌کرد.
وی افزود: از این جنگ انتظار می‌رفت که مقاومت لبنان نابود شود و هدف فقط خلع سلاح مقاومت نبود؛ انتظار می‌‌رفت که همه فرماندهان و نیروهای مجاهد مقاومت کشته شوند؛ در آن زمان سخن از آن بود که زندانی را برای بازداشت 10 هزار نفر در شمال و مرکز فلسطین آماده می‌کردند.
وی ادامه داد: همچنین انتظار می‌‌رفت که در جریان این جنگ، سوریه هدف قرار بگیرد تا نظام این کشور به دلیل حمایت از مقاومت سرنگون شود؛ بخش دیگر نیز هدف قراردادن مقاومت فلسطین در غزه بود؛ تمامی این کارها قرار بود در سال 2006  میلادی صورت پذیرد.
دبیر کل حزب‌الله لبنان سپس به دستاوردهای جنگ ۳۳ روزه پرداخت و گفت: نتیجه این شد که مقاومت لبنان باقی ماند و بر عزت و بزرگی آن افزوده شد؛ دوم اینکه جنگ به سوریه نرسید و سوم اینکه جنگ علیه غزه را از سال 2006 تا سال 2008 به تاخیر انداخت، بلکه بالاتر از این، مقاومت در عراق علیه اشغال آمریکا افزایش یافت و باعث خروج نیروهای آمریکایی از عراق شد.
نصرالله با بیان اینکه مقاومت با حمایت مردمی و پایداری سیاسی توانست آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها را به عقب‌نشینی از شروط خود وادارد، تاکید کرد که جنگ ۳۳ روزه علیه مقاومت شکست خورد و این جنگ ثابت کرد که مقاومت قادر است در مقابل خطرات و توطئه‌ها بایستد و از مقدسات حمایت کند.
جنگ غزه بخشی از طرح جدید در منطقه است
دبیر کل حزب‌الله لبنان در ادامه به جنگ غزه اشاره کرد و گفت: آنچه در غزه امروز تحت عنوان حمله رژیم صهیونیستی جریان دارد بخشی از طرحی جدید است که از قبل از حمله به غزه آغاز شده بود. اکنون غزه یک حلقه از زنجیره و یک مرحله از مراحل این مسیر جدید است و رژیم صهیونیستی طی این روند و مسیر جدید به دنبال تحقق اهداف خودش برای سیطره بر منابع نفت، گاز و تأمین برتری اسرائیل است.
وی در ادامه اظهار داشت: مسیر جدید سخت‌تر و خطرناک‌تر از مسیر گذشته است، چرا که برپایه سرنگونی نظام‌ها و روی کار آوردن نظام‌های جایگزین نیست و این الگوی جدید برپایه نابودی حکومت‌ها، ارتش‌ها، ملت‌ها، نظام‌های سیاسی است و می‌خواهد براین اساس یک نقشه جدید است که به دنبال پاره پاره کردن منطقه است.
سیدحسن نصرالله جنگ غزه را بخشی از طرحی جدید در منطقه دانست که هدفش سیطره بر کل منطقه و محو آرمان فلسطین است و تصریح کرد: اکنون منطقه و لبنان مقابل خطری موجودیتی قرار دارند و افزود که اسرائیل و تکفیری‌ها دو عنصر مهم طرح جدید هستند که می‌توان با اتحاد آنان را شکست داد. نصرالله در این سخنان خواستار اتحاد مردم منطقه از فلسطین تا اعراب خلیج فارس شد.
دبیر کل حزب‌الله لبنان در ادامه داعش خطری برای کل مردم منطقه دانست و گفت: این خطر را در درجه اول برای اهل سنت است. داعش علیه همه می‌جنگد و نه‌تنها شیعه. با عقب‌نشینی حزب‌الله از سوریه، خطر داعش دفع نمی‌شود.
روش داعش هیچ ارتباطی با اسلام، و پیامبر(ص) و قرآن کریم ندارد
سید حسن نصرالله تاکید کرد که جنایت‌هایی که داعش مرتکب می‌شود، در درجه نخست در حق اهل تسنن و کُردها است؛ همان طور که به هیچ یک از شیعیان، اهل تسنن و مسیحی‌ها و پیروان ادیان و مذاهب و نژادهای مختلف رحم نکرده است و در تلاش است شیوه زندگی مورد نظر خود را به زور سلاح بر تمام مردم تحمیل کند و این روشی است که هیچ ارتباطی با اسلام و پیامبر(ص) و قرآن کریم ندارد.
داعش حامیانی در تمام کشورهای عربی دارد
وی افزود: رخدادهای کنونی و اقدامات داعش، صحنه‌ای است که امروز به‌وضوح شاهد آن هستیم و به مثابه خطر واقعی است نه شوخی و خطرناک‌تر از همه اینکه داعش در تمام کشورهای عربی حامیانی دارد که تفکر آنان را تایید می‌کنند در حالی که تفکر این گروه هیچ ارتباطی با اسلام ندارد.
آمریکایی‌ها زمینه لازم برای اقدامات داعش را فراهم کردند
سیدحسن نصرالله با اشاره به اینکه کسانی که این رخدادها را جدی نمی‌دانند، در دنیای دیگری به سر می‌برند و حتی نمی‌توانند مسئولیت خانواده خود را برعهده بگیرند، افزود: برخی کشورهای منطقه و آمریکا حامی داعشی‌ها هستند و زمینه را برای اقدامات آنان فراهم کردند تا از آن بهره‌برداری کنند و در مورد دست داشتن آمریکا در اقدامات داعش، تردیدی نیست.
نصرالله افزود: امروز داعش به حکومتی تبدیل شده که جغرافیای وسیعی را از خاک سوریه و عراق به اشغال درآورده که از وسعت بسیاری از کشورهای منطقه بیشتر است و برمنابع انرژی و رودهای اصلی تسلط یافته و مقادیر قابل توجهی از سلاح را در اختیار دارد و در برابر دیدگان جامعه بین‌المللی نفت می‌فروشد. این نفت را به چه کسانی می‌فروشد؟ داعش تعداد زیادی نیرو در اختیار دارد که از کشورهایی خارجی با تسهیلات آمده‌اند. این گروه جنایاتی را حتی در حق کسانی که با آنها متحد بوده انجام می‌دهد. همچنین در حق کسانی که با آنها مخالف بوده و اختلاف‌نظر داشته مرتکب می‌شود و آنها را در مقابل دروبین می‌کشد و سر می‌برد، که این اقدامات بخشی از عملیات روانی آنهاست. جنایاتی که داعش مرتکب شده در وهله اول در حق اهل تسنن انجام دادند و در نگاه آنان اهل تسنن هم از کفار هستند.
سیدحسن نصرالله افزود: این جنگ، جنگی مذهبی یا فرقه‌ای نیست بلکه جنگ داعش و تکفیر علیه تمام کسانی است که مخالفش هستند و اینها می‌خواهند تمام تاریخ منطقه را محو کنند و خطری برای همه هستند. ما باید حجم خطری که ما را تهدید می‌کند بشناسیم و در مورد چگونگی مقابله با آن بحث و گفت‌وگو کنیم. آیا باید در این مسیر از تجربه مقابله با دشمن صهیونیستی استفاده کنیم؟ آیا باید به جامعه بین‌الملل رجوع کنیم؟ چرا هنگامی که داعش موصل و شهرهای عراقی را اشغال کرد جامعه بین‌الملل وارد عمل نشد؟ چرا هنگامی که کشتارها علیه مسیحیان را دیدند دخالتی نکردند؟ من به مسیحیان لبنان می‌گویم اگر برخی فکر می‌کنند که بعد از آنچه برای مسیحیان در عراق اتفاق افتاد، مسیحیان در لبنان روی آمریکایی‌ها و غربی‌ها حساب می‌کنند، در توهم هستند.
دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که این خطری است که در درجه نخست همه را تهدید می‌کند و این جنگ مذهی یا طایفه‌ای نیست بلکه جنگ داعش و تکفیری‌ها علیه کسانی است که به مقابله با آنان برخاسته‌اند و در تلاش هستند تمام تاریخ منطقه را از بین ببرند بنابراین خطری برای همه به شمار می‌آیند.
وی در پایان اظهار داشت: ما باید حجم خطری که تمامی ما را تهدید می‌کند دریافته و در مورد چگونگی مقابله با آن، بر یکدیگر پیشی بگیریم.

 

منبع iqna.ir

توجه : تمام حقوق مطالب برای قرآن آسان محفوظ می باشد.

نظرات ارسال شده

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
  کد امنیتی
  رفرش
  کد امنیتی
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]