آغاز ثبت نام آزمون قرآنی ارشاد

نگــاهــی متفـــاوت بــه قرآن
A Different View on design

quraneasan.ir

تجلیل از مسئولان نمایشگاه قرآن در جلسه شورای اسلامی شهر تهران/ آغاز ثبت نام آزمون قرآنی ارشاد

%d8%aa%d8%ac%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d8%b3%d8%a6%d9%88%d9%84%d8%a7%d9%86-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%ac%d9%84%d8%b3%d9%87-%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d8%ba%d8%a7%d8%b2-%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d9%86%d8%a7%d9%85-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%a7%d8%af

گروه فعالیت‌های قرآنی: از جمله مهم‌ترین رویدادهای قرآنی که در دومین هفته مردادماه روی داد می‌توان به تجلیل از مسئولان نمایشگاه قرآن در جلسه شورای اسلامی شهر تهران و نیز آغاز ثبت نام آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت ارشاد اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، در هفته‌ای که گذشت فعالیت‌های قرآنی متنوعی توسط نهادها و سازمان‌های مختلف در سطح کشور برگزار شد، که از جمله مهم‌ترین این اخبار می‌توان به برگزاری مراسم‌های اختتامیه برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان توسط نهادهای مختلف، آغاز ثبت نام برای آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت ارشاد و تجلیل از مسئولان نمایشگاه قرآن در جلسه شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد.

حضور 210 نفر در بخش شفاهی مسابقات قرآن دانشگاه علمی کاربردی
در اولین روز هفته که سپری شد، راه‌یافتگان به مرحله کشوری دهمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی در بخش شفاهی مشخص شدند که براساس آن ۲۱۰ نفر در مرحله نهایی این جشنواره حضور خواهند داشت. دهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی در دو سطح استانی و کشوری برگزار می‌شود، مرحله استانی در اردیبهشت‌ماه 93 برگزار شده است و مرحله کشوری جشنواره نیز در شهریورماه 93 و به میزبانی استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

حضور مدیرعامل ایکنا در برنامه رادیویی افق
همچنین در این روز و در آستانه سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی، مدیرعامل خبرگزاری ایکنا با حضور در برنامه رادیویی افق به تشریح عملکرد این خبرگزاری پرداخت. صابرفرزام در این برنامه با بیان اینکه نهاد جهاد دانشگاهی مولود انقلاب است، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و وضعیت نامناسب دانشگاه‌ها که منجر به تعطیلی دانشگاه‌ها شد، نهاد جهاد دانشگاهی به عنوان بازوی اجرایی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای بازگشایی مجدد دانشگاه‌ها در 16 مرداد سال 59 تاسیس شد.
رئیس سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور همچنین در مورد فعالیت‌ خبرگزاری ایکنا و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان و جریان تعدیل نیرو در این سازمان، اظهار کرد: در بحث تعدیل نیروهای ایکنا یک مقدار کم‌لطفی صورت گرفت و این تعدیل نیرو خیلی بزرگ جلوه داده شد. ما حدود 150 نفر نیروی فعال در خبرگزاری ایکنا و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان داشتیم که در جریان تعدیل نیرو، هفت نفر از خبرگزاری و پنج نفر از سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان تعدیل شدند و متأسفانه در مجموع مجبور شدیم با یک لیست 12 نفره از همکارانمان خداحافظی کنیم که مهم‌ترین مشکل هم مشکلات مالی بوده است.

برگزاری مراسم اختتامیه کلاس‌های آموزش قرآن نیروی زمینی سپاه
یکی دیگر از خبرهای اولین روز هفته‌ای که گذشت مراسم اختتامیه کلاس‌های آموزش قرآن و آموزش‌های عقیدتی نیروی زمینی سپاه بود که در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد. در پایان این مراسم از 20 نفر از مربیان و متربیان برتر و نیز عوامل برگزاری کلاس‌های عقیدتی ـ سیاسی در ماه مبارک رمضان با اهدای هدایایی تجلیل شد. یادآور می‌شود کلاس‌های مربوط به این دوره با محوریت سوره مبارکه جمعه و در دو بخش سربازان و نیروهای پایور در 20 کلاس آموزشی برگزار شد.
روز یکشنبه نیز آئین شکرگزاری و مراسم اختتامیه برنامه‌های قرآنی ـ فرهنگی ماه مبارک رمضان در قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در ستاد این نیرو برگزار شد. حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی انصاری، رئیس عقیدتی ـ سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در این مراسم در سخنانی تصریح کرد: محور برنامه‌های ماه مبارک رمضان بر محور فعالیت‌های قرآنی بود و در این مدت علاوه بر حضور 83 روحانی از قرارگاه پدافند، 52 روحانی نیز به عنوان مبلغ از حوزه علمیه قم در این نیرو حضور داشتند، همچنین در ایام ماه مبارک رمضان همه روزه همزمان 766 کلاس علوم قرآنی در یگان‌های مختلف این نیرو برگزار شد.

برگزاری سومین اردوی استعدادهای درخشان قرآنی در شهریورماه
روز دوشنبه نیز سازمان دارالقرآن‌الکریم اعلام کرد سومین اردوی استعدادهای درخشان قرآنی از چهارم تا هفتم شهریورماه در استان البرز برگزار می‌شود. اردوی استعدادهای درخشان قرآنی که در قالب کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی در رشته‌های؛ تجوید، صوت و لحن، قرآن و سبک زندگی و مفاهیم پیش‌بینی شده به همت سازمان دارالقرآن الکریم در اردوگاه شهید حقانی استان البرز ـ کرج برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره قرآنی بسیج دانشجویی با محوریت زندگانی امام زمان(عج)
همچنین در این روز رحیم قربانی، رئیس مرکز قرآن و عترت سازمان بسیج دانشجویی، با اشاره به ابلاغ آیین نامه دوازدهمین دوره جشنواره قرآن و عترت بسیج دانشجویی، گفت: با توجه به اینکه در هر دوره محوریت جشنواره یکی از ائمه معصوم(ع) است، تغییراتی در آیین‌نامه نیز با توجه به محوریت جشنواره به وجود آمده است، وی همچنین از محوریت دوازدهمین دوره بر اساس زندگانی امام دوازدهم شیعیان خبر داد.

ارزیابی کارشناسان سازمان دارالقرآن از فعالیت‌های قرآنی استان‌ها
روز سه‌شنبه 14 مردادماه نیز محمدحسین بهبودی، مدیر امور استان‌ها و موسسات سازمان دارالقرآن الکریم با بیان اینکه فعالیت دارالقرآن‌ها و موسسات قرآنی وابسته به سازمان دارالقرآن الکریم در استان‌ها هرساله طی دو مرحله از سوی مسئولان و کارشناسان قرآنی سازمان بررسی و ارزیابی می‌شود، گفت: مرحله اول بازدید از فعالیت‌های استانی از ابتدای هفته جاری آغاز شده و تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت. در اولین بازدید‌ها که از ابتدای هفته جاری آغاز شد، احمد حاجی‌شریف، معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن به همراه هیئت همراه از استان قم و داود تک‌فلاح، مدیر طرح و برنامه سازمان دارالقرآن به همراه هیئت همراه از استان البرز بازدید داشته‌اند.

مهیا شدن مقدمات برگزاری مطلوب جشنواره قرآنی وزارت بهداشت
یکی دیگر از خبرهای روز 14 مردادماه مربوط به جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت بود، حسین همتی، سرپرست مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به برگزاری نشست هماهنگی جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، گفت: در این جلسه در مورد آخرین برنامه‌ها جهت برگزاری مطلوب جشنواره بحث و تبادل نظر شد. رقابت‌‌های این جشنواره در بخش کتبی 20 مردادماه به صورت همزمان در 22 دانشگاه علوم پزشکی کشور که از قبل به شرکت‌کنندگان اعلام شده‌ است، برگزار می‌شود تا از نفرات برگزیده در مراسم اختتامیه تجلیل شود. مرحله نهایی این جشنواره نیز در بخش‌های مختلف از هشتم تا 11 شهریورماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار می‌شود.

تجلیل از مسئولان نمایشگاه قرآن در جلسه شورای شهر تهران
در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران که روز، ۱۴ مردادماه برگزار شد از حمید صابرفرزام، مدیرعامل خبرگزاری ایکنا تجلیل شد. در این مراسم که با حضور احمد مسجدجامعی، رئیس و دیگر اعضای شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد از حمید صابرفرزام، مدیرعامل خبرگزاری ایکنا به دلیل مشارکت در اجرای برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان شهر تهران و همچنین مشارکت در برپایی بیست‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن تجلیل شد. همچنین، در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد، حجت‌الاسلام محمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران و برزین ضرغامی، مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با حضور مسئولان شهرداری و شورای شهر تهران نیز با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شدند.

آغاز ثبت نام جشنواره قرآنی الحافظون
روز سه‌شنبه و در هفدهمین نشست مسئولان قرآن و عترت نواحی بسیج تهران خبر از آغاز ثبت نام برای حضور در دومین دوره جشنواره قرآنی «الحافظون» که به همت سازمان قرآن و عترت سپاه تهران بزرگ برگزار می‌شود داده شد. در این نشست اعلام شد که ثبت نام برای حضور در این جشنواره از روز چهارشنبه 15 مردادماه آغاز و این فرصت تا روز پنجم شهریورماه ادامه خواهد داشت. مرحله اول این جشنواره 10 شهریورماه آغاز می‌شود و 31 همین ماه نیز پایان این مرحله خواهد بود. همچنین مرحله ناحیه‌ای نیز از 14 مهرماه تا پنجم آبان ماه ادامه خواهد داشت و زمان برگزاری مرحله استانی نیز در آینده اعلام خواهد شد.

انتصاب مشاور امور اجرایی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد
در این روز همچنین مشاور امور اجرایی معاونت قرآن  وعترت وزارت ارشاد معرفی شد. معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی، عباس نظری‌راد را به سمت مشاور امور اجرایی منصوب کرد. نظر به تعهد، تخصص و سوابق مدیریتی جناب عالی در حوزه‌های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به موجب این حکم به سمت «مشاور امور اجرایی معاونت قرآن و عترت» منصوب می‌شوید.

آغاز ثبت نام در آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت ارشاد

خبر دیگری که از معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد انتشار یافت مربوط به بحث ثبت نام در آزمون سراسری قرآن و عترت بود. بر این اساس ثبت نام برای حضور در آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ساعت ۱۴ روز چهارشنبه 15 مردادماه آغاز شد و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.

برگزاری آزمون مرحله اول طرح اعطای مدرک به داوران قرآن
روز پنجشنبه 16 مردادماه مرحله اول آزمون‌های نخستین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک به داوران قرآن که طی دو مرحله انجام می‌شود، با حضور نزدیک به 700 نفر از ثبت‌نام شدگان برگزار شد. نتایج آزمون‌‌های مرحله اول نخستین دوره طرح ارزیابی داوران مسابقات قرآن 15 روز پس از برگزاری آزمون از طریق سایت تلاوت اعلام می‌شود و کسانی که در این آزمون براساس آیین‌نامه طرح، حد نصاب نمرات را دریافت کنند به آزمون مرحله پایانی راه پیدا می‌کنند.

 

منبع iqna.ir

توجه : تمام حقوق مطالب برای قرآن آسان محفوظ می باشد.

نظرات ارسال شده

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
  کد امنیتی
  رفرش
  کد امنیتی
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]